Zastrašování, toho se já neleknu

19 Úno

Z dopisu OF Břeclav, uveřejněného dne 11. února 2010 v Novém životě, musí být i nezasvěcenému čtenáři naprosto zřejmé, že s jeho autory cloumal neskutečný amok. Ale to je léčitelné.

Ze své vlastní zkušenosti vím, že někteří z bývalých kolegů zrušené ODS, dnes si říkají OF Břeclav, nejsou ochotni naslouchat názorům jiných. Nikdy mezi námi nebyla dobrá komunikace, vždy se očekávala ode mne jen poslušnost, v opačném případě nastoupila manipulace, nátlak, zastrašování. Neshledávám tedy důvod, touto cestou, jakoliv reagovat na nehoráznosti, napsané v otevřeném dopise. Už sama forma, tedy otevřený dopis, vypovídá, že byl napsán z důvodu exhibicionismu, zviditelnení, arogance ale i bezmocnosti. Ano, bezmocnosti. Je to snad poprvé, kdy skrytí autoři dopisu stojí před skutečností, že zastupitel Břeclavi veřejně informuje o dění na radnici a snaží se občanovi poskytnou i jiný pohled, než jak je prezentován radnicí. A je pak na občanovi, aby se rozhodl, kde je pravda. Na svých internetových stránkách se vyjadřuji k autuálnímu dění ve městě. Vyjadřuji své nazory, které mám vždy fakty podloženy.

Sama nejsem zastáncem mediální přestřelky a výměny názorů tímto způsobem. Proto se zde nesnížím k tomuto kroku. Odpovědím na dotazy se však rozhodně nevyhýbám, a to i přes to, že autoři dopisu raději zůstali anonymní, chlapáci! Reakci na otevřený dopis jsem zveřejnila zde, na svém blogu.

Co se týče tolik diskutovaného mého členství v KSČ a přijetí do ODS, mám čisté svědomí. Na tyto otázky budu, kdykoliv a ráda, pokud bude zájem, odpovídat skutečným stávajícím členům ODS.

OF Břeclav nelze vnímat jinak, než parazitování na étosu stejnojmenného revolučního předchůdce. Tehdejší členové Občanského fóra však narozdíl od těch současných nemluvili sprostě. Budovat novou identitu není snadné, proto bylo jednodušší si ji ukrást. Využili skutečnosti, že logo a název nebyl zaregistrován. Od zániku předchůdce novodobých českých politických stran se však takto nikdo pojmenovat neodvážil.

Teplákovka s třemi pruhy od vietnamců není bůhví co. S napodobeninou Občanského fóra je to podobné.

Tento článek mi byl otisknut v Novém životě, dne 18. února 2010, na straně 19.


Tagy

, , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.