Nic, než prázdná slova matoucí veřejnost

30 Zář

V poslední době se v médiích objevují zprávy vzbuzující obavy z vyhrocené situace ve vedení břeclavské radnice a varující před špatnou soudržností úřadu. Situace je o to vážnější, že tyto „zaručené“ zprávy veřejně rozšiřuje osoba, která sama zastává jednu z předních občany volených funkcí ve vedení města.

Zčista jasna jí začíná vadit spousta věcí, napadá různá řízení a upozorňuje na odchod zkušených úředníků. Sama se snaží vystupovat jako oběť a přitom se stále, jak tvrdí, aktivně podílí na chodu města a tím i městského úřadu. Cože tak najednou veřejně prohlašuje, že není původcem všeho zlého, že právě jí nejvíce záleží na dobru města. Že by přicházely volby?

Nehodlám zneužívat stránky městského zpravodaje k žádné propagaci. Využívám svého pravidelného prostoru, abych vyjádřil nepokojení, kam až může dojít touha prosadit se za každou cenu.

Koalice v současném vedení města sestává ze dvou uskupení. Jestliže se tato osoba není schopna dohodnout v rámci vlastního uskupení, hledá záštitu u koaličních partnerů a zároveň proti nim veřejně vystupuje za podpory lidí majících hlavní zásluhy na milionových dluzích vůči městu, pak nerozumím tomu, kde mám hledat ono popisované dobro. Tady se nejedná o nic jiného, než o oblbování lidí před nadcházejícími volbami. Jediný rozkol tak může vzniknout právě od osoby, která účelně takové informace šíří. Ale jak se říká i negativní reklama je reklama. Ta však pokulhává v momentě, kdy se zjistí, že jsou za ní jen prázdná slova.

V politice, možná více než kdekoli jinde platí, že „není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem“. Tím mám na mysli skutečnost, že z velkého množství zásadních rozhodnutí není možné dělat jen samé líbivé závěry a populární opatření. Vždy se najde něco, co se někomu líbí a druhému vadí, přestože je to výhodné pro město jako celek. Já však věřím, že občan není hlupák a ne každý se dá „opít rohlíkem“.

Pro Radnici číslo 09/2008, zpravodaje města Břeclav, napsal Dymo Piškula, starosta města Břeclav.


Tagy

,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.