Místostarostka dostala k Vánocům padáka

22 Pro

Dagmar Adámková už není místostarostkou Břeclavi. V pondělí ji odvolalo zastupitelstvo města. V radě ji nahradil Jiří Rufer.

První pokus o odvolání místostarostky Dagmar Adámkové skončil před měsícem fiaskem. Při druhém už koalice, kterou tvoří pro Region a ne vždy jednotní zástupci zrušené břeclavské ODS, neponechala nic náhodě. Přestože radní František Zugar ruku pro znovu nezvedl, s hlasy dvou komunistů a sociálního demokrata Adámková o křeslo přišla.

„Důvody pro odvolání se nezměnily, nic jiného vám neřeknu. Jestli probíhala nějaká jednání s opozicí, to nevím. Já jsem se žádného nezúčastnil,“ uvedl po skončení jednání zastupitelstva radní za Pro region Martin Ondrouch.

„Paní Adámková vystoupila z koaličního projektu, má namířeno k ODS. Sedí v kanceláři, nepracuje, není schopna se s nikým v koalici na ničem domluvit. Jenom bere mzdu a to není správné. Bylo nutné ji nahradit někým, kdo pro město něco udělá,“ zdůvodnil včerejší opakované hlasování starosta města Dymo Piškula.

Odvolání bez udání důvodu bylo tentokrát řádným bodem mimořádné schůze zastupitelstva. „Obrátila jsem se na zastupitele, kteří hlasovali pro mé odvolání, že tím podpořili můj boj, aby zákon v Břeclavi neplakal,“ vrátila se ke svému poslednímu vystoupení za stolem pro radní sesazená místostarostka. „Tito lidé zároveň hlasovali pro aktivity, které se dnes v Břeclavi dějí,“ zdůraznila.

K jejímu sesazení přispěli svými hlasy i komunističtí zastupitelé Stanislav Blažej a Martin Florus, za sociální demokraty pak Karel Křivánek. Mimořádného schůze se tentokrát nezúčastnili lidovečtí zastupitelé, kteří před měsícem pomohli místostarostku podržet v křesle. Tehdy však radniční koalici nepodpořil ani její člen František Zugar. Při hlasování o odvolání se zdržel hlasování, čímž rozhodl, že si Adámková svou funkci udrží. Na postu místostarostky však vydržela pouhých třiatřicet dnů.

Po sesazení místostarostky včera koalice sedmnácti hlasy z celkových třiadvaceti přítomných zastupitelů zvolila novým radním někdejšího stranického kolegu Adámkové Jiřího Rufera. Otázka obsazení křesla druhého místostarosty zůstává podle radního Ondroucha zatím otevřená. „Je to složitá věc, nedošli jsme zatím k jednoznačnému závěru. Ještě to v koalici zvážíme,“ naznačil, že jediný místostarosta nemusí být konečné řešení.

Dne 22. prosince 2008 pro Břeclavský deník napsali Jiří Ševčík a Michal Šupálek, redaktoři.


Tagy

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.