Odvolání místostarostky Adámkové

30 Led

Na posledním prosincovém zasedání odvolali městští zastupitelé místostarostku Břeclavi Dagmar Adámkovou. Návrh na odvolání podali její koaliční kolegové, členové zrušené organizace politické strany, se kterými Adámková uspěla v komunálních volbách. Dagmar Adámková si ponechala mandát zastupitele.

Bývalá místostarostka Dagmar Adámková šla svou cestou, spolupracuje s jinými lidmi a má zcela odlišné politické názory na budoucnost našeho města. Na to všechno má nárok a mně nezbývá, než popřát, ať se jí v budoucnu daří. Na druhé straně, pokud s koalicí odmítá komunikovat a spolupracovat, má nárok zase koalice reagovat na její postoj.

Asi každý člověk má pocit, že ten jeho názor je nejsprávnější a kompromis se přijímá jen velmi těžce, ale v politice to bohužel jinak nejde. Pokud koalice chce něco udělat, musí její členové spolu umět mluvit a komunikovat. Musí být také připraveni na to, že ne se všemi vlastními názory uspějí. Stalo se, že místostarostka Adámková nebyla ve vlastní koaliční straně vůbec akceptována a přesto chtěla vykonávat funkci místostarostky. Jak ale může fungovat člověk v tak vysoké pozici, když nedokáže komunikovat s ostatními členy koalice a navíc ani s členy politického uskupení, za které do vedení města usedl? Je to něco podobného, jako bychom premiérovi Topolánkovi nutili do vlády Vlastimila Tlustého, nebo Jiřímu Paroubkovi, aby úzce spolupracoval s pány Pohankou a Melčákem.

Já bych se na místě bývalé místostarostky nikdy nedoprošoval a měl trochu větší soudnost. Kdybych téměř s nikým v devítičlenné radě města nenašel společnou řeč, rezignoval bych a odstoupil sám. Ušetřil bych si tak ponížení, doprošování se a následné potupné odvolání z funkce a už vůbec bych před veřejností nepoužíval trapná prohlášení, že chci něco dělat pro město, ale lidi s jejichž pomocí jsem kandidoval mě nechtějí.

O prázdném křesle odvolané místostarostky jsme ve vedení zatím nediskutovali, ale podle mého názoru starosta a jeden místostarosta nemohou ve městě o velikosti Břeclavi zvládnout veškeré povinnosti, už jen z pohledu reprezentativního. Předpokládám, že by měl být dovolen minimálně jeden místostarosta, ale o tom se teprve povedou jednání.

Pro Radnici číslo 01/2009, zpravodaje města Břeclav, napsal Dymo Piškula, starosta města Břeclav.


Tagy

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.