Na co se mě občané po mém odchodu z radnice nejvíce ptají

2 Úno

I po mém nedobrovolném odchodu z radnice, z pozice místostarostky města Břeclav, mne stále na ulicích a v obchodech zastavují moji spoluobčané, někteří mi píší emaily. Ptají se co teď bude, co je čeká, jaké mají jistoty a jaké mám plány já osobně. Níže se pokusím odpovědět na pár nejfrekventovanějších dotazů.

Nejčastější otázkou je, jestli mne překvapilo, že druhý pokus o mé odvolání přišel tak brzy.
Vzhledem k tomu, co vše se dělo za posledního půl roku na jednáních rady, mě tento krok nepřekvapil. Spíše naopak. Očekávala jsem, že pokus o odvolání mé osoby z pozice místostarostky a radní přijde mnohem dříve. Jako členka rady jsem nemlčela o praktikách, které jsou v rozporu nejen s morálkou. Šlo tedy o nevyhnutelný krok ze strany pseudokoalice.

Další frekventovanou otázkou je, jestli mne překvapilo, že koalice našla potřebné hlasy pro mé odvolání.
Nepřekvapilo. Žiju v Břeclavi a zaznamenala jsem zvýšenou aktivitu v jednáních jednoho zástupce z Pro regionu. Věděla jsem skoro o všech jednáních, která v této věci probíhala. Samotné hlasování prokázalo, že se nedá mluvit o stranickém rozhodnutí, protože ani v jednom případě se nejednalo o rozhodnutí celé skupiny. Je tedy možno hovořit o koupení jednotlivců nebo jejich nespokojenosti se mnou. Ale ani jeden mi do očí nic neřekl. Jedná se o svědomí jednotlivce, který hlasoval. Za dané situace to beru jako své vysvobození z podílení se na nepravostech, kdy nebylo respektováno ani mé zákonné právo radního a zastupitele.

Na otázku, jak vidím své další působení v komunální politice a jestli si již hledám nové zaměstnání, odpovídám takto.
Jsem přesvědčena, že mnohé napovídá výsledek voleb do zastupitelstva Jihomoravského kraje. Tam se totiž projevila vůle voličů. Pro mě osobně nevyzněla špatně, proto se budu v komunální politice angažovat i nadále a určitě bych se chtěla ucházet o přízeň občanů v dalších komunálních volbách. Kdybych uspěla, je třeba mít přehled o dění ve městě, aby byla zachována kontinuita. Slyšela jsem a četla, že stávající starosta a někteří radní nemají zájem pokračovat v práci komunální politiky, jsem připravena nést prapor dál a troufám si, po zkušenostech, říci, že i lépe. Proč lpí na svých postech i nyní, když už deklarují svůj nezájem o tuto práci, je mi záhadou a zakládá to na mnohé spekulace.

Nejednou mi byla položena také otázka, jestli podle mne má současná těsná koalice (14 hlasů) Pro regionu a „bývalé“ ODS perspektivu vydržet do voleb.
Perspektivu koalice nemá. Od zrušení ZO ODS, jejíž členové byli a jsou současní zastupitelé, koalice dvou stranických seskupení neexistuje. Byla zrušena zánikem jednoho z koaličních partnerů. Jak jsme se přesvědčili, nic není nemožné a je to otázka ceny, svědomí a morálního kreditu jednotlivého zastupitele, jak bude v budoucnu hlasovat. Komunální politika by neměla být o jednotlivých stranách, ale o zájmech občanů a tedy o volebních programech. Ty se mnohdy prolínají a tak by se mělo prolínat i hlasování. To znamená, že vše by v rámci rozhodování ve městě mělo procházet napříč politickým spektrem a jednání zastupitelstva by mělo být méně formální a vybaveno transparentnějšími materiály z jednáních rady města.

Zajimavá je i otázka, jestli budu v politice působit pod Nezávislými (za které jsem kandidovala do kraje) nebo budu usilovat o návrat do ODS.
Na tuto otázku odpovídám tak, ze by možná rád na tuto otázku odpověděl sám pan starosta, který nedávno účelově veřejně rozšiřoval, že směřuji do ČSSD, na posledním zastupitelstvu však svou rétoriku změnil, tentokrát budu dle jeho interpretace členkou ODS. Pan starosta ví víc než já. Pravda je totiž taková, že jsem dosud tuto otázku neřešila. Tudíž dnes nedokážu odpovědět, jakým směrem se vyberu, kde mne budou chtít. K dnešnímu dni jsem však stále nezávislá členka zastupitelstva města Břeclavi, otevřená jakémukoliv rozumnému návrhu, který směřuje pro rozvoj města Břeclavi. Je mi líto, že někteří občané podlehli různým „zaručeným“ zprávám a ani se mne nezeptali.


Tagy

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.