Čistý štít pro špinavé odpadky nezávislým pohledem

6 Srp

Hodně se o mně v současnosti mluví. Informace jsou zaručené i méně zaručené, zejména pak o mé pozici ve vedení města. Rozhodla jsem se využít možnost, kterou mi poskytl vydavatel týdeníku Břeclavsko, a občas informovat občany města o aktuálních věcech nezávislým pohledem. Nezávislým nejen z důvodu, že kandiduji na kandidátce nezávislých do krajských voleb, ale že jsem také politicky a ekonomicky nezávislá na současných krocích top managementu města.

O Hudbě z podzámčí toho bylo napsáno již spoustu, proto se k této problematice zatím vracet nebudu, počkám, až vychladnou horké hlavy a vstřebají se dojmy diváků z této kulturní akce.

V současnosti se řeší neméně žhavé téma. Připravují se zásadní věci, které se dotknou každého z nás.

Vedení radnice hledá firmu, která do budoucna bude zajišťovat odpadové hospodářství města. Coby místostarostka jsem měla být aktivní částí procesu výběrového řízení. Rozhodla jsme se však na toto postavení rezignovat a to nikoliv z důvodů, že bych odmítala nést zodpovědnost za osudy města, ale z toho důvodu, že již na začátku hledání této firmy pro mě existují pochybnosti, zda je tento postup ne-li „lege artis“, tak přinejmenším správný. Zúčastněné firmy (uchazeči – zájemci) výběrového řízení dostaly za úkol podat své nabídky pouze v jednom exempláři, který vzápětí z radnice odcestoval v taškách pracovníků poradenské firmy, garantující výběrové řízení. Tento postup mě velmi zarazil. V minulosti jsem absolvovala řadu výběrových řízení, kde vždy alespoň jeden originál, zůstával u zadavatele. Nechci být v případě zpochybnění tohoto výběrového řízení nařčená z podílu na nestandardních postupech a proto jsem raději včas na pozici ve výběrové komisi rezignovala. V žádném případě se z mé strany nejedná o alibismus, ale o apel na skutečnost, že odpadové hospodářství představuje jednu z nejvýznamnějších výdajových položek města a město by v tomto případě mělo být dvojnásob opatrné, přinejmenším jako já, aby se chovalo jako správný hospodář.

Pro týdeník Břeclavsko napsala Dagmar Adámková, místostarostka města Břeclav, dne 6. srpna 2008.


Tagy

, , , , , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.