Břeclavský radní Buk prohrál spor s městem a uhradil dluh firmy

29 Kvě

Zájem médií přiměl břeclavského radního Radka Buk (ex ODS), aby urychleně vyřešil dluh, který měla jeho firma, k městu Břeclav. Buk se podvolil výsledku soudního sporu a v pondělí uhradil městu téměř 290 000 korun.

Nesrovnalosti dnes již likvidované společnost Studio Arin, v. o. s., pochází z let 2001 a 2002. „Arin měl ve správě reklamu na sloupech veřejného osvětlení a reklamu formou tzv. áček na území Břeclavi v letech 1998 až 2003. Arin sjednával jménem města smlouvy o reklamě a městu odváděl určité procento z tržby. Již za rok 2001 Arin uznal první nedoplatky ve výši asi 120 tisíc korun. Za rok 2002 dokonce nebyly předány městu žádné podklady o sjednané reklamě. Proto byla spočítána částka, která odpovídala zakázkám v běžném roce a věc putovala k soudu. Podle rozsudku činí závazek Arinu včetně příslušenství zhruba 290 000 korun,“ uvedl starosta Dymo Piškula (SNK ED).

Město přijalo opatření, směřující k vydobytí pohledávky. Na poslední chvíli, když město zvažovalo dokonce i exekuci, Buk uhradil městu celý dluh 287 464 korun. Učinil tak poté, informace o dluhu získalo Právo a Česká televize. Buk byl společníkem v reklamní firmě Studio Arin, v. o. s., dnes je likvidátorem. Ve stejné činnosti pokračuje Arin, s. r. o., kde jako majitel vystupuje Michal Kruták. Jedná se spíše o formální krok, za firmu je nadále intenzivně činný Buk.

Překvapení zastupitelé

Že radní vedl soudní spor s městem, překvapilo zastupitele. Zaskočilo to i Dagmar Adámkovou, která v roce 2006 kandidovala do zastupitelstva s Bukem na kandidátce ODS. „Osobně si myslím, že pokud někdo chce vést město, a rozhodovat o veřejných financích, tak by měl mít čistý štít a ne spor s městem,“ komentovala spor kolegy z kandidátky Adámková.

Nový Arin dál dostává zakázky od města. Vzhledem k dlouhému soudnímu sporu to Adámkovou udivuje. „Jako člověk, který spravuje veřejné finance, bych se takovým jednáním cítila podvedená a firma by u mě jednou provždy ztratila kredit seriózního partnera, a to bez ohledu na skutečnost, že se dnes formálně prezentuje jako zcela jiná společnost,“ dodala.

Jedním z příkladů práce nového Arinu pro město bylo vytvoření loga pro region Lednickovaltického areálu. Návrh, který mají obce užívat, vzbudil odmítavé reakce starostů. Název oblasti, zavedený a v turistickém průmyslu dobře známý, z loga Arinu zmizel a nahradilo jej nic neříkající pojmenování jih Moravy.

Dne 29. května 2009 napsal na straně 11 pro deník Právo Milan Vojtek, redaktor.


Tagy

, , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.