Vesnice roku Jihomoravského kraje 2011, Modrá stuha, Obec Rudka

8 Čvn

Vyhlášení již 17. ročníku soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova se uskutečnilo dne 1. března 2011 v Praze při příležitosti konání Dne malých obcí.

Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova je každoročně vyhlašována již od roku 1995. Cílem této soutěže je snaha vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.

Modrá stuha za společenský život

V soutěži Vesnice roku Jihomoravského ktraje 2011 získala modrou stuhu Obec Rudka jako celé společenství, nejen jako samosrpáva. Znakem společenského života vesnice je mimo jiné i to, že jej vytvářejí lidé nejen pro ostatní, ale i pro sebe. V oceněné obci bývá řada spolků tradičních i novodobých, udržují se a obnovují tradice a obyčeje, ale i nové generace tvoří nový život v obci a navazující na staré rytmy.

Občané v Rudce zaujali hodnotitelskou komisi svou spontánnost a upřímností. Strávili jsme dvě hodniny s cca 170 občany od nejmladší až po nejstarší generaci. Vzhledem ke skutečnosti, že na území této vesnice trvale žije cca 350 lidí, přišlo svou obec reprezentovat polovina občanů. Například děti v mateřské školce čekaly na komisi až do pozdních odpoledních hodin, aby ve svém prostředí mohly ukázat své výrobky, předvést básničky, písničky a tanečky. Bylo to nejen pro mne velmi dojemné setkání.


Tagy

, ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.