Vesnice roku 2012 v Jihomoravském kraji, Oranžová stuha, Obec Rudka

17 Čvn

Do letošního kola Vesnice roku 2012 Jihomoravského kraje se přihlásilo celkem 22 obcí. Ve dnech 8. 6. až 15. 6. 2012 byla každá přihlášená obec navštívena krajskou hodnotitelskou komisí, jejíž členkou jsem byla také já a zastupovala jsem Ministerstvo zemědělství České republiky.

Obec Rudka leží v západním cípu Jihomoravského kraje asi 23 km od Brna, v nadmořské výšce 445 mertrů, rozloha katastru je 414 ha, má 358 obyvatel.

Bez nadsázky se dá říct, že do soutěže se zapojila téměř polovina občanů obce. Připravili si ukázky ze života našich pradědečků a prababiček. Spolupráci s obcí si pochvalovali Zemědělská společnost devět křížů i farma Blažek, jejíž zástupci se zúčastnili prezentace obce.

Obec Rudka se letos přihlásila podruhé. V roce 2011 získala Modrou stuhu (Vesnice roku Jihomoravského kraje 2011, Modrá stuha, Obec Rudka).

Oranžová stuha je udělována obci s příkladnými výsledky partnerství obce a zemědělského nebo lesnického podniku, popř. místní dobrovolné organizace z resortu zemědělství, jako např. myslivci, rybáři, včelaři.


Tagy

, ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.