Vesnice roku Jihomoravského kraje 2011

6 Čvn

V letošním roce je to již 17. ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Vyhlašovatelé soutěže jsou zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva zemědělství, Svazu měst a obcí České republiky a Spolku pro obnovu venkova. Do krajské soutěže Vesnice roku Jihomoravského kraje 2011 se přihlásilo celkem 19 obcí. Každou z těchto obcí navštívila hodnotitelská komise, složená se zástupců vyhlašovatelů a spolupořadatelů.

Byla jsem členkou desetičlenné hodnotitelské komise a zastupovala jsem Ministerstvo zemědělství a tím jsem byla garantem za přidělení Oranžové stuhy. I letošní rok byl náročný. Činnost komise každý den začínala v 8:00 v první obci a končila mezi 20:00 až 22:00 v poslední obci. Na každou obec byl přesně vyměřen čas dvou hodin. Záleželo na každé obci, jak tento velmi krátký časový limit dokáže využít.

Možná ocenění soutěže Vesnice roku Jihomoravského kraje 2011

V rámci hodnocení obce mohly získat ocenění

  • Zlatá stuha, za vítězství v krajském kole,
  • Oranžová stuha, za spolupráci obce a zemědělského subjektu,
  • Modrá stuha, za společenský život,
  • Bílá stuha, za činnost mládeže,
  • Zelená stuha, za péči o zeleň a životní prostředí.

Také mohla být udělena různá mimořádná ocenění a diplomy, například za vzorné vedení obecní knihovny, za vzorné vedení kroniky nebo za kvalitní květinovou výzdobu (takzvaná Fulínova cena).

Výsledky soutěže Vesnice roku Jihomoravského kraje 2011

V soutěži Vesnice roku Jihomoravského kraje 2011 Zlatou stuhu vyhrála Obec Vavřinec, Oranžovou stuhu získala Obec Hýsly, Modrou stuhu Obec Rudka, Bílou stuhu Obec Strachotín a Zelenou stuhu získala Obec Hnanice.


Tagy

, , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.