SLOW HANDS bavil Břeclav

14 Srp

Skvělá brněnská bigbeatová kapela vystupuje s ryze beatovým a rockovým repertoárem. Při vystoupení působí jako dokonale sladěný stroj. Poslouchat je, je v každém hudebním žánru vždy zážitek. Je to jediná kapela v republice, která hraje víc jak 35 let spolu, v nezměněné sestavě.

Členy kapely jsou Dušan Reichmann (Kony), Luboš Dibdiak (Dědek), Miroslav Veselý (Frolich) a Ctibor Hliněnský (Hlína).

Kapela doprovázela mnoho známých zpěváků, například Janu Kociánovou, Laďu Kerndla a zahraniční zpěváky. Kapela projela takřka celý svět, kde měla vždy velký úspěch. Po koncertě na schodech vznikla myšlenka spolupráce mezi kapelou SLOW HANDS, Yarinem Janotou a Dášou Kučerovou.

Kapela SLOW HANDS je tak slavná, že jsme rádi, že člen kapely je rodilý Břeclavák, ze známé hudební rodiny Reichmannů, a zpět tu, ve Staré Břeclavi, bydlí.

Na promenádním koncertě Kulturní léto na schodech 2011 v Břeclavi se kapela SLOW HANDS držela scénáře, kdy měla předvést hudbu 70. let, swing, jazz, dyxiland, což bez problémů splnila a navíc přidala pár rockových skladeb. Samostatných vystoupení mají velice málo, vystupují většinou jako doprovodná kapela interpreta. Snad i proto na ně koncert v Břeclavi působil jako balzám, hráli naprosto uvolněně a sami si to užívali. V této atmosféře nám předvedli spoustu hudebních nástrojů perfektně zvládnutých, okořeněných čtyřhlasým vokálem. I v jejich věku a s jejich hudebními zkušenostmi neskrývali radost z vystoupení.

Byť účastí tento koncert nedosahoval vystoupení světových pódií, byl atmosférou s těmito velkými akcemi naprosto totožný, kdy publikum, na závěr koncertu, svou spokojenost dalo najevo dlouhotrvajícím potleskem ve stoje, což je v dnešní době a v naší republice jev poměrně vzácný. A za to je třeba Břeclavákům poděkovat.

Z důvodu nepřízně počasí byl koncert předsunut do prostor kulturního domu Delta.


Tagy

, , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.