Břeclav, hlavní město cimbálu

12 Čvc

Břeclavští muzikanti mají zvláštní cítění hudby a jsou schopni doprovodit kohokoliv. Po nedělním velmi vydařeném koncertě s cimbálovou muzikou Jožky Severina a hostem Martinem Maxou je na stole unikátní projekt. Břeclavská cimbálová muzika doprovodí Martina Maxu na vánočním CD, které vyjde pod Českou muzikou. Vokály nazpívá Yarin Janota, Dáša Kučerová a Pavel Helán. Tuto hudební spolupráci si všichni jmenovaní dohodli hned v neděli, po velmi úspěšném promenádním koncertě v rámci břeclavského festivalu Kulturní léto na schodech 2011.

Potvrzuje se, co říká Yarin Janota, tedy že se nemusíme spoléhat na často zastaralou nabídku Pražských kulturních agentur, ale že my si umíme dobrou a kvalitní muziku udělat sami a sami si vybereme, koho chceme slyšet a vidět.

Na v pořadí druhý promenádní koncert z cyklu Kulturní léto na schodech 2011 se přišlo pobavit i si zazpívat na 300 lidí. Počasí nám přálo, atmosféra byla skvělá a z pochvalných reakcí návštěvníků se dalo vyrozumět, že příští týden přijdou zase.

Zvláštní poděkování patří kulturnímu domu Delta v Břeclavi, jmenovitě panu Zdeňkovi Urbanovi, který operativně průběžně doplňoval dostatečný počet míst k sezení pro stále přicházející návštěvníky. Takovou účast nedělní kulturní léto v Břeclavi totiž v minulých ročnících ještě nemělo a je dlužno přiznat, že připravené lavičky zdaleka nestačily.

Další program Kulturního léta na schodech 2011 je plánován na tuto neděli, od 16:00 do 18:00, na schodech kulturního domu Delta v Břeclavi. Jeho programem je vystoupení zástupců country hudby Čtyřlístek Břeclav.


Tagy

, , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.