Čtyřlístek po roce opět vystoupil na schodech KD Delta v Břeclavi

17 Čvc

Vystoupení skupiny Čtyřlístek proběhlo v pozměněné sestavě, která výrazně zvýšila kvalitu této nejhranější country kapely města Břeclavi. Zhruba 75 vystoupení této kapely za minulý rok přispělo na zlepšeném výkonu těchto skvělých muzikantů. Je optimistické, že tato kapela má smělé plány do budoucna, například nazpívat vlastní CD. Čtyřlístku se podařilo, stejně jak v loňském roce, navodit skvělou atmosféru, kterou, navíc, doladila taneční skupina Country Rebels. S přibývajícími léty zrají jak víno. Jejich taneční vystoupení jsou naprosto přirozená a dodávají koncertům s country zaměřením pohodovou náladu.

Příspěvek ve spodní části obsahuje video s rozhovorem s Alešem Podařilem, videozáznam akce a fotografie z akce.

Host, dirigent Aleš Podařil

Hostem nedělního koncertu byl pan profesor Aleš Podařil, který vysoce zhodnotil dobrou úroveň tohoto koncertu. Podělil se s námi o zážitky ze své hudební kariéry, např. při působení orchestru Gustava Broma, nebo z časů, kdy vedl symfonický orchestru BBC Londýn. Profesor Podařil potvrdil slova autora projektu Yarina Janoty, když řekl, že nejlepší muzikanti s nejlepším hudebním cítěním a projevem vyrůstají právě na těchto akcích. Takzvaní Kuličkáři (notáři), absolventi konzervatoří a hudebních akademií, jsou sice hudebně velmi zdatní, přesto však nikdy nezahrají dané téma tak, jako náš amatérský muzikant, který svým umem, ale i srdíčkem, zaujme a získá posluchače.

Účast na koncertu byla velice dobrá, za což všem návštěvníkům děkujeme.

Změna programu dalšího vystoupení, 22. 7. 2012

Vzhledem k situaci, která vznikla tuto neděli u kina, se koncert 22. 7. 2012 uskuteční v pozměněném programu. Koncert hudební skupiny Pavla Helána, který již vystoupil v programu Kulturního léta u kina, bude nahrazen jiným účinkujícím.

Autor Kulturního léta u kina nezná účinkující v souborech, které si pozval. Když už si zkopíroval scénář akce, kopírovat účinkující by neměl. Je třeba zvážit každý krok, který učiní, neboť svojí neznalostí znehodnocuje práci druhých a de facto i svoji. A není naším zájmem, aby docházelo k duplicitě koncertů stejných interpretů.

Je to pak vyhazování veřejných peněz. Pokud má Břeclav strávit dvě akce tohoto typu ve stejný den a stejnou hodinu, 100 metrů od sebe, což samo o sobě už je nesmysl, měl by se autor projektu u kina obeznámit a zkonzultovat s autorem Kulturního léta na schodech 2012 v Břeclavi skladbu účinkujících a nenásilně sladit tyto programy.

V každém případě je zavádějící myslet si, že tyto dvě kulturní akce jsou náhoda.

Loňský ročník byl pilotním projektem. A Město Břeclav na něj přispělo Yarinu Janotovi dotaci za podmínky, že to nebude akce nahodilá, naopak každoročně se opakující a bude mít pokračování. A v případě úspěchu se stane prázdninovou tradicí. Yarin Janota svou část dohody dodržel. Připravil, za finanční pomoci sponzorů Fruta Tvrdonice a TOJE Tvrdonice, další ročník Kulturního léta na schodech 2012 v Břeclavi. Prázdninové Kulturní léto na schodech v Břeclavi má svoji kvalitou, atmosférou a účastí lidí našlápnuto stát se kulturní tradicí města Břeclavi.

A já vím, kudy by se měla kultura v Břeclavi ubírat a jak ji dělat. V kultuře více než jinde platí, že když dva dělají totéž, tak to není totéž. Proto spolupracuji s profesionálem, který se touto činností živí takřka celý život, je známý v celé České republice i v zahraničí a využívá svých vysoce kvalitních kontaktů, abychom nabídli nejen břeclavákům kvalitu, radost a neopakovatelné hudební zážitky.


Tagy

, , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.