Hudecké dny 2010, festival s dlouholetou tradicí

28 Lis

V Břeclavi se pořádal již XXVII. ročník Hudeckých dnů, festivalu s dlouholetou tradicí. Hudecké dny 2010 proběhly 25. a 26 listopadu 2010, v Kulturním domě Na Obecní ve Staré Břeclavi. Byly velkolepou přehlídkou lidové muziky z jednotlivých regionů Slovácka.

Ze sobotního koncertu, který jsem si ani já nenechala ujít, přináším krátký videozáznam vystoupení Cimbálové muziky Jožky Severina a pár fotografií.

V průběhu pátečního večera se hudbou, zpěvem i tancem představily regionální soubory. V sobotním večerním koncertu vystoupily muziky zejména z širšího Slovácka.

Oba večery, vždy po skončení oficiálního programu, byly stylově zakončeny besedou u cimbálu se zúčastněnými muzikami. A sami diváci se tak, při sklence dobrého vínka, měli možnost zapojit do zpěvů. Tancovalo se a zpívalo skoro až do rána.

Již XXVII. Hudecké dny pořádal Slovácký krúžek Stará Břeclav ve spolupráci Folklorním sdružením a s finanční podporou Města Břeclavi a Jihomoravského kraje. Přehlídku dále podporovaly Evropská unie, ROP Jihovýchod, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a další.

Hudecké dny 2010, festival s dlouholetou tradicí

Záštitu nad letošním ročníkem převzal krajský radní a starosta Města Břeclavi Oldřich Ryšavý.

Velké poděkování patří řediteli festivalu, Františku Blažkovi (primáš Národopisného souboru Břeclavan), který z velké části zajišťoval organizaci festivalu.

Večer zahájil Národopisný soubor Břeclavan. Dále následovaly Cimbálová muzika Jožky Severina z Kostic, Cimbálová muzika Vonica z Krumvíře, Cimbálová muzika Strážničan ze Strážnice, Horňácká cimbálová muzika Martina Hrbáče z Veselí nad Moravou a na závěr Cimbálová muzika Burčáci z Míkovic.


Tagy

, , , , , , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.