Naše Notečka z Břeclavi

28 Čvc

V řadě devíti prázdninových víkendových koncertů, z cyklu Kulturní léto na schodech 2011 v Břeclavi, je v hudebním programu třikrát zařazeno vystoupení cimbálové muziky. Na vystoupení Břeclavanu se ještě těšíme, teprve nás čeká. Mohli jsme však vzhlédnout již vystoupení cimbálové muziky Jožky Severina a Notečky. A právě poslední jmenovaná cimbálová muzika je něčím výjimečná. A to svým mládím.

Dva muzikanti, Petra a Laďa, v autě po cestě na vystoupení do Znojma, si řekli, že založí cimbálovou muziku. Dali dohromady třináct mladých nadšených lidí, které baví folklor a pěkné lidové písničky. To byl rok 2006. Ještě chyběl název. Zvítězil nápad člena nově vzniklé cimbálky desetiletého Honzy a Notečka byla na světě. A už to frčelo!

Za pět let své existence již odehráli pěknou řádků koncertů nejen u nás, ale i v zahraničí. Uplynulý víkend se postavili na podium vedle takových velikánů, jako je cimbálová muzika Jožky Severina a Břeclavan.

Příjemným překvapením bylo množství diváků, kteří se přišli podívat na vystoupení cimbálové muziky Notečka z Charvátské Nové Vsi. Úroveň koncertu byla skvělá, což potvrzoval velký potlesk a spokojenost diváků, jejichž účast byla v řadě již odehraných koncertů rekordní. A vzhledem k rostoucí popularitě koncertů na schodech v Břeclavi můžeme očekávat, že i tento rekord bude překonán.

Rádio Jih přiblížilo svým posluchačům přímým vstupem báječnou atmosféru koncertu z vystoupení Notečky a televize Fenix natočila záznam.

Nevšedním zážitkem bylo vyvrcholení koncertu, kdy na schodech, za doprovodu Notečky, zazpíval náš rodák, operní pěvec Ruda Buri. Společné vystoupení Notečky a velmi vzácného hosta Rudy Buriho bylo první, ale vzhledem k velkému ohlasu diváků lze tušit, že nebylo poslední.

Velké poděkování si zaslouží i Kulturní dům Delta, pan Zdeňek Urban, který opět velmi pohotově zareagoval na rostoucí počet diváků a průběžně zvyšoval počet míst k sezení.

V nabídce víkendových koncertů na schodech přidáváme na obrátkách. Tuto neděli od 16:00 do 18:00 vystoupí zástupce jazzové a swingové hudby Dušan Raichman se skupinou Slow Hands a hosty Dášou Kučerovou a Yarinem Janotou.

A je na místě připomenout, že všichni účinkující, kteří vstoupili nebo vystoupí v průběhu devíti víkendů na schodech, mají jedno společné a to, že jsou z Břeclavi nebo začínali svou hudební kariéru v Břeclavi.


Tagy

, , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.