Ples Města Břeclavi 2012

15 Bře

Nejdůležitější stránkou úspěchu plesu je dramaturgie celého programu i dramaturgie každého jednotlivého vystoupení. Těžká a složitá záležitost. Základem úspěchu je perfektně trefit náladu společnosti, která bude na této akci přítomna, trefit prostředí, kde tato akce proběhne, vhodně vybrat místo pro doprovodný program i gastronomické pochoutky. A pak už jen zbývá poskládat hlavní hudební program tak, aby byl na sobě, s přibývajícím časem, závislý a gradující, aby nálada přítomných v sále stoupala, společnost se bavila a z tanečního parketu neodcházela.

Velmi zajímavé a kouzelné bylo vystoupení žáků břeclavského gymnázia. Ples Města Břeclavi zahájili polonézou s velmi originální hudbou i choreografii. Krása a ladnost pohybu, to bylo vystoupení tří mladých tanečních párů ve věku od 6 do 15 let tanečního klubu Starstep z Břeclavi, který vede Jana a Zdeněk Fenčákovi. Milovníky cimbálové muziky potěšil Národopisný soubor Břeclavan a víno Libora Nazarčuka ocenili všichni přítomní.

Gurmánský zážitek nejen pro chuťové buňky, ale i krásu oka, připravila paní Anna Nešporová, Celnice Břeclav. Nádhera, podle posledních módních evropských trendů, dobrota, podle každého z nás, co jsme byli na plese.

Kde byl tedy problém, že ples města Břeclavi má mnohem více kritiků, než spokojených? Žádná hudební energie, žádný příval tanečního rytmu ani hity co vás chytí, nic, co by rozproudilo nejen mou chuť tancovat.

Skupina Rafaelo postrádala zvuk, vkus ve výběru repertoáru, písničky se nepodobaly originálu, ale, bohužel, originál nevylepšila ani vlastním podáním. To byla slova, která jsem nejčastěji slyšela na adresu této skupiny, to byla skutečnost, kterou jsem sama viděla i slyšela.

Rafaelo střídal na hlavním podiu soubor Melody gentlemen Lednice, který na plese nabídl swingové evergreeny z 30. a 40. let minulého století. Hudební nástroje i zpěv mají zvláštní ladění, aby se docílilo autentičnosti prvorepublikových orchestrů. Je moc dobře, že se této hudbě, z časů našich babiček, někdo věnuje. Pěkné melodie k poslechu ne však k tanci pro tuto akci.

Správná muzika podpoří plesovou zábavu, taneční písnička je to, co ples dělá plesem.

Sebelepší raut ples nezachrání. Krása a chuť jídla byl jediným mimořádným zážitkem na jednom z hlavních plesů v Břeclavi.


Tagy

, , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.