Rybníkářství Pohořelice v sobotu nabídlo návštěvníkům praktickou ukázku rybníkářského řemesla při vlastním výlovu s odborným výkladem. Do otevřených nádržích rybáři přenesli živé ryby, chované v rybníce, v trofejních velikostech (sumec, štika, kapr, amur, tolstolobik). Tyto kousky přitahovaly pozornost nejen malých dětí. ">

Výlov rybníka Vrkoč přilákal malé i velké

25 Říj

Výlov rybníka Vrkoč je velkým lákadel nejen pro návštěvníky z blízkého okolí, ale věhlas této velmi zajímavé podívané překročil i hranice regionu. Být u toho se stalo v naší rodině již tradicí. Rybníkářství Pohořelice v sobotu nabídlo návštěvníkům praktickou ukázku rybníkářského řemesla při vlastním výlovu s odborným výkladem. Do otevřených nádržích rybáři přenesli živé ryby, chované v rybníce, v trofejních velikostech (sumec, štika, kapr, amur, tolstolobik). Tyto kousky přitahovaly pozornost nejen malých dětí.

Prodej zpracovaných ryb

Ukázky dalších živých ryb byly ve velkých skleněných válcích, každý válec pro jeden druh ryby lín obecný, plotice obecná (bílá ryba), candát obecný, kapr obecný, tolstolobik, štika. Válce se při běžném provozu používají pro líhnutí ryb. Přímo na místě bylo možné ochutnat speciality z ryb, koupit si živého Pohořelického kapra, někteří šťastlivci mohli kapříka vyhrát v kole štěstí. I když letos počasí organizátorům přálo, teplý grog mi přišel vhod. Můj manžel, co by řidič, měl výběr teplých nápojů silně omezen, ale na grilovaném pstruhu si pochutnal. S kaprem v kabeli jsme odjížděli spokojeni domů. A za rok, k rybníku Vrkoč, přijedeme zas.


Tagy

, , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.