Vesnice roku Jihomoravského kraje 2011, Zlatá stuha, Obec Vavřinec

6 Čvn

Titul Vesnice roku Jihomoravského kraje 2011, tedy Zlatou stuhu, získala Obec Vavřinec s cca 820 obyvateli.

Obec Vavřinec leží 40 km severně od Brna v Jiihomoravském kraji, okrese Blansko. Je tvořena 4 místními částmi, Vavřinec, Veselice, Suchdol a osadou Nové Dvory, které byly do roku 1960, kdy byly sloučeny v jeden územně samosprávný celek s názvem Vavřinec. Do té doby byly obce samostatné (Nové Dvory náležely k Suchdolu).

Všichni občané se spolupodílí na rozvoji obce ve všech směrech, ať jsou to spolkové aktivity, investiční akce, péče o zeleň, vedení kroniky, územní plánování, rozvoji cestovního ruchu. Vavřinec zapůsobil komplexní připraveností i prezentací.

Velice mě zaujala, mimo jiné, knihovna, která byla od dubna letošního roku přestěhována do nových prostor multifunkčního domu. Zaujala mě nejen příjemným, účelným, nápaditým a cenově dostupným vybavením, ale i společenskými aktivitami, které organizuje nejen pro malé čtenáře, ale i pro seniory a to nejen své obce, ale i pro spoluobčany DSO Spolek pro rozvoj venkova Moravský kras. Obec Vavřinec v loňském roce požádala o dotace na 12 investičních akcí, z toho u 11 akcí byla úspěšná. Což svědčí i vysoké kvalitě zpracování projektů i smysluplnosti plánovaných investic. A kde pan starosta, který projekty sám zpracovává, bere inspiraci? Jak sám řekl, plní přání spoluobčanů.


Tagy

, ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.