Vesnice roku 2014 v Jihomoravském kraji

18 Srp

V letošním roce se do soutěže Vesnice roku v Jihomoravském kraji přihlásilo 21 obcí. Ocenění nejvyšší, tedy zlatou stuhu, získala obec Vrbice z okresu Břeclav. První písemná zpráva o vesničce je z roku 1222. K turistickým zajímavostem patří a dominantou obce je kostel zasvěcený sv. Jiljí.

Obec žije bohatým společenským životem, na čemž mají zásluhu jednotlivci, spolky, základní a mateřská škola, SRPŠ a v neposlední řadě také obec.

Po příklad uvádím jeden z mnoha zajímavých projektů, které obec v souladu s plánem obnovy venkova realizuje. V roce 2013 obec Vrbice ve spolupráci se společností SYFANY znovu obnovila původní třešňovou alej Ke Kalubu. Bylo vysazeno 120 ovocných stromů (třešně, jabloně, trnky). Podle názvu obce by se dalo očekávat, že se zde běžně vyskytují Vrby, tomu ale tak není. Vrbičtí to chtějí napravit v rámci projektu Obnova nádrže Kalub a retenční nádrže; projekt počítá i s výsadbou vrb podél břehů vodních ploch.

V sobotu, dne 16. srpna 2014, proběhlo v obci Vrbice slavnostní vyhlášení výsledků, předání cen a diplomů čestných uznání.

Vítěz soutěže a Zlatou stuhu získala Obec Vrbice.


 

Další ocenění

  • Modrá stuha za společenský život, obec Ratíškovice
  • Bílá stuha za činnost mládeže, obec Křtiny
  • Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu, obec Cetkovice
  • Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí, obec Ždánice


Tagy

, , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.