Vesnice roku 2013 v Jihomoravském kraji, Oranžová stuha, Obec Ratíškovice

1 Čvc

Oranžová stuha je udělována obci s příkladnými výsledky partnerství obce a zemědělského nebo lesnického podniku, popříklad místní dobrovolné organizace z resortu zemědělství, jako jsou myslivci, rybáři, včelaři. Péči o veřejná prostranství a kulturní krajinu, zapojení zemědělských subjektů do udržování, čistoty a pořádku na veřejných prostranstvích v obci, na zachování původních druhů ovocných a okrasných stromů na veřejných prostranstvích.

Obec Ratíškovice vlastní 367 ha lesa. Cílem obce je nesnižovat lesní plochy, provádět dosadbu po těžbě a obohacovat druhovou skladbu dřevin. Každoroční pravidelná prohlídka obecních lesů všemi členy zastupitelstva je dokladem, že vedení obce pokládá péči o les za důležitou.

V letošním roce bylo založeno občanské sdružení Jezdecký klub minifarma Vlasta. Na farmě mají koně plemene Hafling, ovce, divoká prasata, králíky, drůbež, kozy kamerunské. Minifarma se stává místem exkurzí dětí z mateřských škol a nižších ročníků základních škol z Ratíškovic i širokého okolí.


Tagy

, ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.