Vesnice roku 2012 v Jihomoravském kraji, Bílá stuha, Obec Tvrdonice

19 Čvn

Obec Tvrdonice leží na jihu Moravy, oblast Podluží, v nadmořské výšce 176 metrů, rozloha katastru je 2 115 ha, má 2 113 obyvatel.

Oceněná obec prokazuje zapojení dětí a mládeže do života obce a koncepční podporu jejího zájmu o venkovskou pospolitost. Oceňovány jsou aktivity výchovy mladé generace místními spolky, práce s dětmi v knihovně, vytváření podmínek pro trávení volného času.

Významným přínosem jsou úspěchy mladých lidí a jejich trvalý zájem o život a rozvoj obce, mezigenerační setkání, mimoškolní činnost dětí a dobré příklady trvalé práce s dětmi a mládeží v místě.

Do letošního kola Vesnice roku 2012 Jihomoravského kraje se přihlásilo celkem 22 obcí. Ve dnech 8. 6. až 15. 6. 2012 byla každá přihlášená obec navštívena krajskou hodnotitelskou komisí, jejíž členkou jsem byla také já a zastupovala jsem Ministerstvo zemědělství České republiky.

Ocenění obec získala nejen za činnost jednotlivých folklorních spolků, ale i díky působení a fungování spolku hasičského, rybářského či sportovního klubu. Radnice vynakládá nemalé finanční prostředky právě na ty spolky, které pracují s mládeží. V Tvrdonicích mají moderní základní školu, která se má čím pochlubit. Věnuje se ekologické výchově a stydět se nemusí ani za slušné technické vybavení a interaktivní učebny.

Obec Tvrdonice se letos přihlásila podruhé. V roce 2011 získali diplom za vzorné vedení obecní knihovny a mimořádné ocenění za rozvíjení lidových tradic.


Tagy

, ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.