Tři svatby na hasičce ve Staré Břeclavi

22 Čvc

Tato svatba si zcela jistě zaslouží zápis do historie Břeclavi. Svatba na zbrojnici není zrovna obvyklá, a pokud bychom i záznam o této události již našli v historii města, i tak se jedná o jedinečný okamžik. A protože je to svatba hned trojnásobná, jsou tyto chvíle neopakovatelné, zcela výjimečné, umocněné skutečností, že mezi snoubenci je i dcera velitele hasičů Josefa Košuliče.

Do svazku manželského jedním vrzem vstoupila osmina jednotky starobřeclavských hasičů. Symbolicky si jako místo sňatku zvolili zbrojnici, kde se setkávají při výjezdech k ohni, vodě a jiným pohromám i při sobotní péči o techniku. Nemůže být tedy lepší symbolika, než když se členové týmu, kteří jsou v kritických okamžicích odkázáni na víru v kamaráda, setkávají právě zde, na zbrojnici, i ve chvílích životního rozhodnutí, jako je svatba.

Oddávat osminu hasičského sboru bylo pro mne výjimečné. Hasičské sirény pak daly vědět nejen starobřeclavákům, jaká sláva se na zbrojnici odehrává. Atmosféra slavnostní chvíle a dojetí všech přítomných vystřídalo veselí, radost, zábava.

Autorem úvodní fotografie tohoto článku je Břeclavský deník, v jehož článku naleznete kromě dalších fotografií i video z obřadu.


Tagy

, ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.