Sedmou řadu koncertů Kulturního léta na schodech 2012 v Břeclavi ozdobili sourozenci Osičkovi z Velkých Bílovic

15 Srp

Naprosto se zdařil záměr autorů projektu prezentovat rodinnou hudbu, muziku. Tito mladí muzikanti, čtyři sourozenci Osičkovi z Velkých Bílovic, předvedli, jak v muzice zní sourozenecké cítění. Sytý čtyřhlasý vokál byl dobře zvládnutý, muzika svižná, mírně odlišná od břeclavských cimbálek.

Ve spodní části příspěvku naleznete video a fotografie z akce.

Dokonce, i přes své mládí, dokázali vtipně a trefně reagovat na narážky moderátora Yarina Janoty, což nejednou překvapilo i samotného moderátora. Bylo vidět i slyšet, že početné publikum si přišlo na své.

I když z pohledu profesionálního muzikanta cítil Yarin Janota v hudebním projevu cimbálové muziky drobné dětské nemoci, přesto nešetřil na adresu sourozenců Osičkových zaslouženou chválou. Muzikanti tyto drobnosti mazali svým postojem k hudbě, což byla dravost, dynamika, hravost, uvolnění a vůbec radost, že dělají tuto muziku. Na podiu zaznělo i takové hodnocení, že pokud se této cimbálové muzice podaří zůstat spolu delší dobu, má náš region našlápnuto s těmito mladým interprety na takovou kvalitu, jako je např. Hradišťan. Nadšené publikum potleskem vyjádřilo ocenění i šťastným rodičům, kteří se přišli na vystoupení svých dětí podívat.

Na naší současné hudební scéně jsou sourozenci Osičkovi výjimečnou cimbálovou muzikou. Z jedné rodiny je 5 sourozenců a všichni jsou hudebně nadaní. Čtyři sourozenci se věnují cimbálové muzice. Všichni studovali nebo studují konzervatoř. Nejmladšímu sourozenci je 14 let, hraje na klavír.

Ráda bych popřála sourozencům Osičkovým hodně dalších úspěchů, aby je chuť, dravost i radost z muziky neopouštěla. Věřím, že o cimbálové muzice sourozenců z Velkých Bílovic ještě hodně uslyšíme.


Tagy

, , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.