Pojďme vzkřísit slávu Apolla

24 Srp

Apollo. Správně tedy Mlýnský rybník, pro milovníky klidu a pohody, léta a vody, tedy ty dříve narozené, nostalgická vzpomínka na časy na pláži i fronty na pivo. Se vzpomínkou na ta léta se na mysl dere myšlenka, proč dnes nemáme podobnou lokalitu? Proč na Apollu zarostlo křovím torzo restaurace a léto u vody zůstalo jen ve vzpomínkách.

Občanského sdružení Perspektiva pro Břeclav chce v realitu proměnit a znovu vybudovat příměstskou polyfunkční rekreační oblast tam, kde se odedávna soustředily letní aktivity občanů i turistů. Pamětníci jistě vzpomenou na zašlou slávu přírodního koupaliště Apollo, stánky s drobným prodejem na cestě od vody k restauraci, která je u vody nasytila. Právě tam na ploše cca 10 hektarů může vzniknout nový, tentokrát multifunkční areál s možností téměř celoročního využití.

Revitalizace území s regenerací lesního porostu, po které by mohla část území sloužit jako lesopark. Apollo by nabídlo možnost koupání a na několika místech bychom rádi viděli molo, ze kterého by lidé mohli pozorovat život ve vodě. Ve druhé části areálu by vzniklo multifunkční hřiště pro míčové hry.

Součástí areálu musí být toalety, sprchy, šatny, stojany na kola, občerstvení, půjčovna sportovních potřeb, první pomoc. K tomu parkoviště pro 70 aut a stání pro autobusy. Svažitý terén si přímo říká o využití jako letní kino. Právě tam by mohl po demontáži a novém sestavení skončit někdejší pavilon miniatur z parku u nádraží.

Příměstský multifunkční areál v katastru Charvátské Nové Vsi by také mohl sloužit pro akce města Břeclavi. Může tam být dětský den, pohádkový les, májové oslavy, svátky jara, ukázky řemesel, folklorní slavnosti, vinobraní. A v zimě přiláká sáňkaře, bude základnou pro běžkaře či bruslaře.

Možností využití je jistě více. Přivítáme náměty občanů, případně dobové fotografie, diskuzi na sociální síti, abychom se utvrdili v tom, že náš záměr je správný.

Generace, vyrůstající v 70. a 80. letech minulého století, je odchována rybníkem Apollo. Pojďte s námi obnovit vzpomínky na naše mládí a našim dětem na těchto základech vybudujme něco, co bude lákat turisty ze širokého okolí.


Tagy

, , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.