Pátý koncert Kulturního léta na schodech 2012 v Břeclavi se nesl ve znamení dixielandu

7 Srp

V Břeclavi se představila kapela Luisovi sirotci, vedená brněnským Louisem Armstrongem Karlem Strykem. Tento styl hudby se v Břeclavi hrál naposledy krátce začátkem 60. let a od té doby zde tento žánr nikdo nezahrál.

Ve spodní části příspěvku naleznete videozáznam z akce.

Luisovi sirotci předvedli dokonalý výkon ze kterého byla cítit pohoda, radost z hudby, naprostá profesionální zdatnost. Všichni členové kapely předváděli během vystoupení svá sóla, za což byly pokaždé bouřlivě odměněny potleskem. Do této doby to byl asi nejlepší koncert, který jsme v Břeclavi za dobu dvou ročníků kulturního léta na schodech vzhlédli. Frontman Karel Stryk, hrající banjo a zpěv, je skutečně dixielandovou ikonou na jižní Moravě a možná i v České republice. Je to člověk, který má silné charizma a snad se v této muzice narodil. Během vystoupení se Yarin Janota vyjádřil, že se mu zdá, že Louis Armstrong nezemřel, pouze zbělal a přestěhoval se do Brna. Zazněly songy Wonderful world, Mackie Messer, Georgia on My Mind a další, ale také Škoda lásky.

Je škoda, že v našem městě nemáme takovou kapelu, která hraje dixieland, je to možná otázka k zamyšlení. V očích všech diváků všech věkových kategorii byla vidět naprostá spokojenost a radost. Zúčastnili se koncertu nejen jako diváci, ale i jako účinkující. Kapela vtáhla publikum do své muziky a ti si nejen pozpěvovali, ale i tleskali do rytmu a během muziky odměňovali jednotlivé muzikanty potleskem. Kapela musela půl hodiny přidat. Muzikantům byl pak odměnou závěrečný dlouhý potlesk diváků a výkřiky nadšení.

Je na místě poděkovat všem, co přišli, že vytvořili tak úžasnou atmosféru pro účinkující této výjimečné kulturní akce.


Tagy

, , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.