Otevřený dopis předsedy PPB starostovi města Břeclavi

27 Dub

Dne 27. 4. 2012 zaslal předseda Perspektivy pro Břeclav, Jiří Tíchý, otevřený dopis starostovi města Břeclavi, Oldřichu Ryšavému.

Vážený pane starosto, po zhodnocení naší téměř dvouleté spolupráce se na Vás tímto obracím jménem koaličního partnera Perspektiva pro Břeclav s následující výzvou. Občané Břeclavi se na nás stále častěji obracejí s různými negativními poznatky týkajícími se práce a vystupování současné radniční koalice. V souvislosti s událostmi několika posledních dní, které otřásly Břeclaví a ještě více odhalily naše slabá místa, jsme uznali, že je nezbytné se těmito podněty velmi vážně zabývat.

Občané našeho města jsou především znepokojeni způsobem výkonu funkce starosty města, kdy tato je Vámi vykonávána na plný úvazek pouze po právní a formální stránce. Podobně jako naši občané vnímáme tento problém stále silněji i směrem dovnitř koalice. Současnému vedení města velmi významně chybí tvář vůdce, který bude mít u svých občanů respekt. Jde o otázku natolik zásadní, že jsme se rozhodli vyzvat Vás tímto způsobem k okamžitému ujmutí se funkce břeclavského starosty také po stránce faktické.

Obáváme se, že v případě, že tato výzva nebude vyslyšena, může dojít k vážnému narušení soudržnosti radniční koalice, což našemu městu zcela jistě neprospěje. Tak, jak jsme ve svém volebním programu dávali v mnohém za příklad sousední Hodonín, v počtu povolebních převratů s Hodonínem soutěžit rozhodně nechceme.


Tagy

, , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.