Nikoli miniatury, Břeclav proslavily starostovy básničky

9 Led

Celorepublikovým hitem se, se značným zpožděním, stala sbírka básní Davida G. Kamenného, Čekání na den lásky. Hitem, který úspěšně proletěl médii, a snad všemi televizními kanály, se stala knížečka po té, co vyplynulo na povrch, že jejím autorem je bývalý břeclavský starosta Dymo Piškula.

Nikoli miniatury, Břeclav proslavily starostovy básničky

Každý má svého koníčka, ale jen málokdo má takové možnosti, aby si z titulu své funkce mohl dovolit je beze zbytku realizovat, ba co víc, možná dokonce na nich i vydělat.

A přesně to je případ básnické sbírky, která nás, co by současné městské hospodáře, zřejmě nějaký čas zaměstná. Verše, podle editora nakladatelství, které je vydalo, zanedbatelné kvality, představují jistou materiální hodnotu, která mohla být využita i jinak, než k uspokojení zálib jedince.

Nechci hodnotit umělecké kvality bývalého starosty, k tomu se necítím být povolána, ale mohu jeho aktivitu hodnotit z hlediska morálky. V tomto světle se jedná o zcela nepřijatelné zneužití pravomoci k naplnění cílů jedince.

Psal básničky, byť své poslání nenaplnil

Nikdo z Břeclaváků, ať již byl či nebyl příznivcem Pro regionu, jej do funkce starosty neposlal, aby psal básničky, či vymýšlel scénáře, ale aby město měnil k lepšímu. Toto poslání a očekávání nenaplnil. Naopak nám, jako dědictví, zůstaly problémy. Počínaje miniaturami, přes hobby market, zámek, koupaliště a další. A k těmto problémům přibyla otázka co s básničkami, které určitě nejsou to pravé ořechové k předčítání dětem při vítání občánků, ani pro použití k jiným obdobným účelům. Jedná se o morální či trestně právní selhání?

Je jistotou, že se jedná o problém, který by, v případě starosty řádného hospodáře, nikdy nevznikl.

Nejen já sdílím tento názor

V tomto názoru nejsem osamocená, nejlépe vypoví i následující řádky mé kamarádky, která na problém v podstatě upozornila jako první. Regionální tisk jí ale nebyl nakloněn. Obrátila se proto na denník Právo, čímž celou kauzu kolem básniček Dyma Piškuly odstartovala. Z denníku Právo tuto informaci ihned přebraly další celostátní média. S autorským popisem její zkušeností se můžete seznámit v nezkrácené podobě přímo nyní, kliknutím na tento text.


Tagy

, , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.