Není mi příjemné se na to dívat a vyfotila jsem to

17 Zář

Není mi příjemné se na to dívat a přece musím. V uplynulých dnech nám v Břeclavi na náměstí vyrostla Itálie. Letité stromy kolem kostela byly až nepřirozeně vysoko obnaženy a kolem nich byla vysypána kůra stromů, která je olemována betonovými patníky. Tomuto všemu dominují rádoby snad skalky, které jsou rozmístěny v rozích zeleně kolem kostela. Cena realizace je 300 000 CZK z městské pokladny.

I tyto skalky tvoří balvany, šutry a balvánky, jako tomu je na většině českých zahrádek. Ovšem ty naše jsou umístěny v samém centru města. Zde se konají nejrůznější kulturní akce, silvestrovské oslavy a podobně; volně leží na veřejném prostranství, nezajištěné. Napadlo mne, co kdyby na Silvestra někdo v zápalu oslav nového roku vzal tyto kameny do ruky a začal se bavit tím, že jimi bude rozbíjet výlohy a házet je po spoluobčanech? A že tam té munice leží.

Pokud tedy pominu nevkusnost nového – outfitu – břeclavského náměstí, nemohu opomenout fakt, že tato změna může být nebezpečná pro nás pro všechny.

Nyní již k fotografiím, můj vlastní komentář je uveden vždy pod každou fotografií.

Břeclavské náměstí

Celá situace leteckým pohledem.

Břeclavské náměstí

Munice.

Břeclavské náměstí

Toto zátiší mne nutí k úměvu.

Břeclavské náměstí

Rákos, smrček, jeden šutr a druhý. Koukám skrze stromy a přemýšlím, co měl tvůrce na srdci, když toto tvořil.

Břeclavské náměstí

Tečka.


Tagy

, , , , , , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.