Návštěva Miloše Zemana na Břeclavsku

27 Lis

V pondělí, dne 23. listopadu 2009, podala Strana práv občanů žádost o registraci u Ministerstva vnitra. V tento, pro stranu významný den, besedoval zakladatel strany expremiér Miloš Zeman v Městské knihovně v Břeclavi se studenty středních škol. Počet dotazů i jejich charakter vyjadřoval zájem mladé generace o diskusi s expremiérem, jedním z nejvýznamnějších polistopadových politiků. Také Město Břeclav vyslalo na besedu svého zastupitele, Milana Vojtu (dříve ODS). Setkání probíhalo ve velmi příjemné atmosféře a dle ohlasu bylo přínosem pro všechny zúčastněné.

Program expremiéra, který se pohyboval po Břeclavsku dva dny, byl připravován do nejmenších detailů. Tedy i výběru poledního menu byla věnována náležitá pozornost. Obědvalo se v Kosticích. Na jídelníčku byla slepice na paprice, tolik oblíbená Milošem Zemanem, který nešetřil chválou pro kuchaře. Nebyl však příliš velký prostor k polednímu klidu. Nabitý program se přísně dodržoval.

Srdečně byl Miloš Zeman přivítán majitelem firmy AlcaPlast. V jednacím sále proběhla asi hodinová živá diskuse následovaná prohlídkou školícího střediska a výrobních prostor firmy. K příjemné atmosféře zajisté přispěl i připravený pečený divočák, kterého majitel AlcaPlastu pro vzácnou návštěvu sám ve své oboře skolil. Já tam bohužel nebyla, ale prý byl výborný.

Další zastavení Miloše Zemana bylo na radnici v Kosticích. Paní starostka jej přivítala s úsměvem. Podělit se o problémy obce přišli také místostarosta i radní obce. Na radnici do Kostic jsem už přijela. Proto vím, že se nalévalo obecní víno a veltlín zelený zabodoval. Následně, v besedním domě, odpovídal expremiér na dotazy občanů. K dobré pohodě hrála cimbálová muzika Hudci. Miloš Zeman se stal kmotrem oficiálního vína Strany práv občanů, které se zvláštními etiketami dodává společnost Víno Rakvice pana Oldřicha Michlovského, který se představení vína také zúčastnil.

Náročný program jsme zakončili posezením u sklenky vína v jednom z valtických vinných sklepů.

V pozdních večerních hodinách byla organizátorům doručena zpráva SMS, ve které se píše, že se ruší setkání se seniory v Domově seniorů Břeclav, které mělo proběhnout následující den, a sice z důvodu zákazu společných akcí ústavním lékařem. Mělo se jednat o prevenci proti šíření chřipky. Zákaz návštěv, v souvislosti s chřipkou, do dnešního poledne však vyhlášen nebyl.

V důsledku této události museli organizátoři improvizovat. Miloš Zeman v úterních dopoledních hodinách navštívil Městské muzeum v Břeclavi, kde je umístěna stálá expozice projektu Kanál Dunaj – Odra – Labe. Přestože návštěva muzea nebyla ohlášena dopředu, bylo přijetí od jeho zaměstnanců velmi srdečné a profesionální. Role se zde vyměnily a z expremiéra se stal pozorný posluchač se spoustu dotazů. O projekt tohoto vodního díla se velmi zajímá, proto ocenil poskytnutý odborný výklad.

Po vynikajícím obědě následovala beseda s lednickými občany v restauraci pana Janoty s krátkou autogramiádou.

Náročný dvoudenní program Miloš Zeman zakončil setkáním se zemědělci ze společnosti PATRIA Kobylí. V době, kdy byl premiérem, zde uspořádal jedno z výjezdních zasedání své vlády. I na toto se vzpomínalo. Na odborné dotazy zemědělců přijel odpovídat i exministr zemědělství Jan Fencl, který byl svým někdejším šéfem za tímto účelem neplánovaně ze svého domovského Hodonína přivolán.


Tagy

, , , , , , , , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.