Momentálně jsme tě vypli, vole

29 Zář

Možná poslední zastupitelstvo v tomto volebním období. Po velmi dlouhé době opět řízené starostou Dymo Piškulou (Pro region). Hlasování o jednotlivých materiálech probíhalo hladce, v poklidu, bez hádek a dokonce bez časově vleklých diskusí. Také pan starosta, co by řídící schůze, se tentokrát ke svým kolegům zastupitelům choval s vážností a slušností, jak se na zastupitele města sluší a patří. Dokonce starosta napomenul občana, který se sice slušně, ale důrazněji, vyjádřil na adresu jednoho zastupitele. Dymo Piškula vyzval občana, aby ke zvoleným zastupitelům zachovával úctu, která jim náleží. Ano, držel se ten náš pan starosta. Možná předvolební tah, možná přeci jen snaha starosty o korektní jednání. Nevídané. Tři hodiny se projednávaly materiály, tři hodiny byl starosta jak vyměněný. Až do chvíle, kdy přišlo na připomínky zastupitelů.

Zastupitel Richard Zemánek (KDU-ČSL) vystoupil s výzvou, že by se měly všechny volební strany chovat korektně při vedení předvolební kampaně. Za podpásovku a využití pozice vládnoucí strany považoval postup občanského sdružení Pro region, na jehož kandidátní listině je i Dymo Piškula. Slavnostní otevření investiční akce obnovy veřejného prostranství ve Staré Břeclavi, financované z rozpočtu města, využil Pro region k propagaci své volební stany. Nejenže představil své kandidáty, současně měl zde volně přístupné předvolební propagační materiály a snad se měly rozdávat i přítomným. Toto potvrdil i bývalý místostarosta Miloš Petrů (KDU-ČSL) a přímo na půdě zastupitelstva také občan, který jednání přihlížel. Po té, co o události napsal tisk, ozvali se i další svědci, kteří toto chování Pro regionu potvrdili.

Pravda, vyslovená na zastupitelstvu, starostu Dymo Piškulu natolik rozhodila, že se přestal už dále ovládat. Verbálně, velmi hrubě, napadl oba zastupitele. Z jeho úst padaly výrazy jako „asi jste měl vlčí mlhu“ nebo „chce se mi z vás zvracet“. Nejzajímavějším bodem celého záznamu je jeho 7:40 minuta, kdy zastupiteli Miloši Petrů selhal mikrofon. Pan starosta se dobře bavil. Jeho smích a slova „momentálně jsme tě vypli vole“ provázejí čekání na odstranění technické závady.

Perspektiva pro Břeclav přináší videozáznam z tohoto jednání, oficiálně na místě pořízený TV Fenix. Názor na věc si udělejte sami. Možnost vyjádřit se máte 15. a 16. října 2010 ve volebních místnostech.


Tagy

, , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.