Kulturní agentura 1. Břeclavská

26 Srp

Cyklus promenádních koncertů Kulturní léto na schodech 2011 v Břeclavi byl mimořádnou událostí pro Břeclav, troufám si tvrdit byl výjimečný v rámci Jihomoravského kraje a nemá srovnání v rámci České republiky. V cyklu devíti víkendů se ve dvouhodinových vystoupeních představili účinkující různých hudebních žánrů (pop, beat, swing, cimbálová muzika, vážná hudba, dixieland, country, jazz, rock, dixieland, blue, gras a folk) a buď všichni, nebo část členů kapel, cimbálových muzik, pochází nebo doposud bydlí v Břeclavi. A to zdaleka Břeclav neukázala vše.

Tento projekt byl malou ukázkou představ a možností Yarina Janoty. A mnozí se mě ptají, proč to vlastně dělal. V Břeclavi jako muzikant vyrůstal, hrál a hraje dodnes. Proto mu na Břeclavi záleží. Posledních 20 let je naprosto nespokojen s úrovní kulturního života nejen v Břeclavi ale v České republice vůbec. Dost často hraje v zahraničí a má srovnání s akcemi pořádanými tam. Yarin Janota hraje celý život pod agenturou HALL v Insbrucku. Pan Rudolf Kogler, agent, jej seznámil se spoustou zahraničních známých světových jmen v oblasti populární hudby a ve spolupráci s ním nemá problém představit nejen Břeclavákům světově známé osobnosti hudební historie i současnosti.

Pánové Yarin Janota, Jara Tuček, Franta Macinka založil kulturní agenturu 1. Břeclavská. Jsou to hudebníci různých žánrů, které nejen kulturní břeclavská veřejnost uznává, ale kteří sami se vzájemně profesně respektují, mají přátelské vazby a chtějí spolu spolupracovat pro Břeclav. Mají stejný názor, jakým směrem by se měla kultura v Břeclavi rozvíjet. Nepracují pro peníze, ale proto, že chtějí a umí vrátit břeclavské kultuře zašlou slávu. Naprosto se shodli na scénáři a výběru účinkujících u akcí, které by chtěli Břeclavi nabídnout. Mají spoustu přátel mezi špičkovými muzikanty doma i v zahraničí, se kterými udržují přátelské styky. Často s nimi hrávají na stejných podiích a nemají problém s těmito lidmi uspořádat společné koncerty v krásných prostorách města Břeclavi a to jak venku, pod širým nebem, tak i v sálech kulturních domů a sokolovny.

Agentura 1. Břeclavská počítá se spoluprácí takových jmen, jako je Aleš Podařil (dirigent a profesor Brněnské konzervatoře), paní Lidkou Kobzíkovou, Petrem Vavříkem (baskytarista skupiny Buty), Liborem Mikoškou (kytarista z bývalých Narvan, přední český zvukař) a dále spoustou dalších známých jmen, které jak osoby Jaru Tučka, Franty Macinky i Yarina Janoty berou naprosto vážně a spolupráci nabízí.

Spolupráce Tuček, Macinka a Janota je pro Břeclav velkým příslibem, stojaté vody kultury v Břeclavi se pohnuly a my se máme na co těšit.


Tagy

, , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.