Jmenuje se iPad a je tu pro všechny

28 Led

Společnost Apple netřeba představovat. Sama jsem jejím velkým fanouškem od doby, kdy mne oslovila nabídkou revolučních mobilních telefonů iPhone. A revoluce to opravdu byla. Nakonec jsem se i já přidala do řad jablíčkářů a tento produkt si zakoupila. Můj dnešní příspěvek ale nepatří jemu, věnuji jej novému produktu s názvem iPad, který 27. ledna 2010 v 19:00 našeho času představil sám Steve Jobs (na sobě při té příležitosti měl již tradičně černý svetr a modré jeansy).

Na začátku byla otázka. Je něco mezi mobilním telefonem a notebookem? Někoho napadne netbook. Není tomu tak, ten je stále zužován neduhy přenosných počítačů a je neskladný. Steve řekl iPad.

Videa, mapy, hudba, email, kalendář, kontakty, dokonce i speciální verze iWork a mnohé další. To je jen zlomek toho, co nám tento revoluční přístroj, jež je založen na OS z iPhone, nabízí.

Je navržen tak, aby jej bylo možné ovládat pouze prsty. S výdrží 10 hodin na baterii je to výborný pomocník do kanceláře, na meetingy, na cesty, ale uspokojí i hráče her. Technický popis iPadu máte možnost zobrazit kliknutím na tento text.

Tablet podporuje nejnovější WiFi i Bluetooth technologie, bude nabízen ve verzi s podporou i bez podpory 3G.

To mě zrovna napadá zmínit, že tento den byl významný také pro českou pobočku společnosti T-Mobile, která oficiálně spustila svoji 3G síť. Funguje prozatím pouze v Praze, rozšíření společnost plánuje postupně, během tohoto kalendářního roku. Zobrazit si již nyní můžete mapu pokrytí nebo tiskovou zprávu společnosti.

Uvidíme za jak dlouho se iPad začne prodávat v České republice. Myslím, že je na co se těšit.


Tagy

, , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.