JJAZ uchvátil čistým čtyřhlasým vokálem

29 Srp

Předposlední řada Kulturního léta na schodech 2011 v Břeclavi se vydařila jak počasím, kvalitní muzikou tak i návštěvností. Byl přítomen mediální parter Rádio Jih, který po celou dobu prázdnin zval posluchače nejen přímými vstupy z koncertů k návštěvě tohoto unikátního kulturního programu. A kabelová televize TV Fenix pořídila z většiny koncertů zajímavou reportáž.

A koho si Yarin Janota pozval na schody tentokrát? Kapelu JJAZ s hostem Ivanem Suchyňou. Dá se říci, že členové kapely JJAZ s Ivanem Suchyňou v průběhu dvou hodin zmapovali historii břeclavské POP muzik. Koncert se protáhl o třičtvrtě hodiny, kdy atmosféra v průběhu víkendového koncertu byla naprosto úžasná, účinkující nejen svými výkony ale i vzpomínkami připravili divákům neopakovatelné zážitky.

Název skupiny JJAZ je odvozen od počátečních písmen křestních jmen jednotlivých členů – Josef, Jiří, Alena, Zdeněk. Kapela byla založena v listopadu 2008 a v podstatě okamžitě byla schopna zkoušet, protože členové kapely mají za sebou mnohaletou muzikantskou minulost. Hrávali v osmdesátých letech a po dvacetileté odmlce se k muzice opět vrátili. Jak sami řekli, vystoupení na schodech i pro ně mělo zvláštní kouzlo.

A jednu zajímavost. Člen kapely Zdeněk Pavlů hraje na baskytaru, která je věrnou kopii baskytary, na kterou hrál Paul McCartney skupiny The Beatles. Vskutku vzácný kousek (v mé fotoreportáži ta červená basová kytara).

Poslední skladba byla zlatou tečkou za tímto koncertem. Yarin Janota se skupinou JJAZ zazpívali skladbu, která byla v minulosti obrovským světovým hitem, v té době v podání skupiny HOLLIS. Skladba The Air That I Breathe je velmi náročná a interpreti ji zvládli. Zazněl jasný čtyřhlasý vokál. Diváci odměnili tento ojedinělý výkon bouřlivým potleskem. Následovala osobní děkovačka.


Tagy

, , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.