Již i Apple uznal, že CD jsou mrtvým médiem a vydal iTunes 10

2 Zář

Na včerejším Apple Keynote byl představen nový iTunes verze 10 pro Mac a PC. Aniž jej spustíte, všimnete si nové ikony programu, která přišla o symbol CD média, který nahradil modrý prostínovaný kruh. Již i Apple tímto dal sbodem CD médiím, které nás provázely po několik let.

Již i Apple uznal, že CD jsou mrtvým médiem a vydal iTunes 10

Hlavní novinkou desáté verze iTunes je sociální síť Ping, která vznikla mixem Facebook a Twitter a bude integrovaná přímo v nových iTunes. Ping bude tedy sociální sítí pro hudební nadšence. Ping bude k dispozici i na iPhone a iPod. Restore vašich zařízení nově běží na pozadí, takže můžete iTunes využívat i během obnovy vašeho systému.

Další novinky ze včerejšího Apple Keynote

Představen byl také iOS 4.1, na který budeme mít možnost updatovat již příští týden (řeší například problém se spomalením iPhone 3G) a došlo i na malou ukázku iOS 4.2, jehož hlavní novinkou bude možnost tisku. Ten bude pro iPhone, iPod i iPad dostupný v listopadu.

Dále došlo k představení kompletně nové řady produktů iPod a k představení Apple TV, kterou Steve Jobs označuje za svůj koníček, jelikož ji stále vyvíjí, byť pro Apple neznamená žádný zásadní zisk. U Apple TV bude snad zajimavé, že její cena spadla z 299 USD na 99 USD, třeba se tedy dočkáme jejího rozšíření i u nás.

Celý záznam ze včerejšího Apple Keynote si můžete přehrát kliknutím na teto text.


Tagy

, , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.