Hejtmanovi muzikanti na Kulturním létu na schodech 2013 v Břeclavi

21 Čvc

Třetí koncert Kulturního léta na schodech 2013 v Břeclavi proběhl v duchu oslavy 60. narozenin významného muzikanta Františka Macinky. Práce Františka Macinky v oblasti kultury je pro náš region velmi významná. Tento skromný a zcela nenápadný člověk dosahuje velikosti svého umu takových jmen, jako byl MUDr. Josef Kobzík, Tibor Jánoš a další.

Zahrála nám cimbálová muzika, která si pro tento koncert dala název Hejtmanovi muzikanti, vedená primášem Jendou Blažkem (Jaroslav Tuček, hejtman). Dá se říci, aniž bych chtěla urazit ostatní muzikanty okresu Břeclav, že toto seskupení představovalo v současné době TOP sestavu cimbálové muziky města Břeclavi. Koncert byl precizně odehrán, kdy vokály zazněly ve čtyřech hlasech,byly precizně seskládány a zazpívány. Celý koncert se pohyboval na hranici virtuozity, což potvrzovali diváci svým dlouhým a hlasitým potleskem. Yarin Janota, který celou akci nejenom moderoval, ale i nazvučil, se spolu s diváky shodli, že dodnes lepší koncert neshlédli a neslyšeli.

Hejtmanovi muzikanti za dobu tří let pořádání koncertů Kulturního léta na schodech v Břeclavi patří mezi to nejlepší, co na schodech zaznělo.

Příště vystoupí kytarista a zpěvák Tomas Mohr z Prostějova a vynikající country kapela z Moravské nové vsi AMULET.


Tagy

, , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.