Hasičům se plní sen

16 Čvc

Ve Staré Břeclavi má před dokončením nová hasičská zbrojnice. Tamním hasičům ji nechala postavit břeclavská radnice.

„Auta jsou ve stávající zbrojnici doslova nacpaná, vrata jdou otevřít jen do poloviny. Budova ohrožuje techniku i lidi. Statik označil stav budovy za havarijní. Práce v ní není jednoduchá,“ řekl velitel starobřeclavských hasičů Josef Košulič.

Stěhování do lepšího se blíží. Nová hasička už stojí, dokončena má být do konce července. Rozpočet je na ni deset milionů korun. „Musíme počkat několik týdnů na připojení inženýrských sítí a revize. Kolaudace by měla být za měsíc,“ upřesnil Košulič.

„Naše práce je stále intenzivnější. Kdysi jsme měli asi patnáct až šestnáct výjezdů a v současnosti přes padesát až sedmdesát,“ dodal Košulič. Personál tvoří dvacet tři členů z výjezdové jednotky.

„Tvoříme stabilní kolektiv, který má veškeré odborné předpoklady, a velmi si vážím práce každého dobrovolného hasiče,“ řekl Košulič. Vzájemná spolupráce s Hasičským záchranným sborem Břeclav je velmi dobrá. Pracovní výsledky starobřeclavských hasičů jsou podle něj jedny z nejlepších. Norma stanoví na výjezd k zásahu šest minut. Skutečnost je, že starobřeclavští hasiči vyrážejí do tří minut. To je spolu s dalšími hasiči ze Zlínska rekord.

„Modernizujeme své vybavení, některá auta jsou stará pět let a letos dostaneme prostředky na nové. Na krajském úřadu máme žádost o dotace na repasi Tatry, kterou se ušetří pět milionů a prodlouží životnost auta na dalších pětadvacet let,“ poukázal velitel starobřeclavských hasičů.

Městský úřad se prý o hasiče stará dobře. „Poděkovat bych chtěl současnému vedení radnice v čele se starostou Dymo Piškulou, místostarostkou Dagmar Adámkovou, ale i těm, kteří byli ve funkcích v minulých letech,“ podotkl Košulič.

Dne 16. července 2008 napsal pro Břeclavský deník Vladimír Varga.


Tagy

, , , , , , , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.