Díky kraji již není problém nakojit či přebalit dítě i při procházkách městem

25 Dub

V dubnu bylo na na jižní Moravě otevřeno třicet mít, kde při svých procházkách městem naleznou zázemní rodiče se svými nejmenšími ratolestmi. Mohou je zde zdarma například nakojit, přebalit, nakrmit nebo si je nechat hrát a odpočinout si.

Nejvíc těchto míst, které se skrývají pod názvem Family Point, naleznete v Brně. Brněnský magistrát vyhrál soutěž o obec přátelskou k rodině a z výhry 2 000 000 CZK jich následně vystavěl hned 21.

Neleznete je na adresách Černopolní 9, Husova 5, Josefská 1, Kobližná 4, Koliště 19, Lidická 50, Žerotínovo náměstí 3, Dlouhá 3, Jihlavská 20, Lány 3, Vavřinecká 15, Oblá 51, Oblá 75, Kosmonautů 4, Gajdošova 7, Stará osada 15, Vondrákova 15, Selská 16, Foersterova 2, Plovdivská 8 a Bzenecká 23.

Jihomoravský kraj pak určil několik dalších měst, kterým nabídl zřízení Family Point za peníze z krajské dotace. Mezi tyto města patří například i Břeclav (zde je Family Point umístěn v prvním patře městského úřadu), ale také Blansko, Bučovice, Hustopeče, Kyjov, Pohořelice, Slavkov, Vyškov a Židlochovice.

Jediným omezením ve využívání těchto míst je otevírací doba, která se místo od místa liší.

Poradna

Vznikla také nová Poradna Family Point, přidružená k brněnské síti těchto zařízení, avšak využít ji mohou všichni. Nabízí poradenství v oblasti řešení výchovných, partnerských a sociálních obtíží a problematiky zaměstnanosti. Specifickou doplňkovou službou je poradenství v oblasti hyperaktivity dětí.

Máte-li problém, který chcete diskrétně elektronicky konzultovat, zašlete svůj dotaz na adresu poradna@familypoint.cz a odborný pracovník odpoví na Váš dotaz obvykle do 5 pracovních dnů. Dotazy ani odpovědi nejsou zveřejňovány.

Více informací o projektu Family Point získáte na internetových stránkách jeho brněnské sítě.

Zdrojem příspěvku byl článek v Brněnském deníku s názvem Nakojit či přebalit dítě, ve Family Pointu zadarmo, jehož autorem je Gabriela Peringerová, redaktorka. Zdrojem fotografíí je internetová prezentace brněnské sítě Family Point.


Tagy

, , , , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.