Co říct k tomu pelmelu, kterým se radní Buk prezentoval

25 Kvě

Když mi volala redaktorka Břeclavského deníku a dotazovala se na mou novou práci, myslela jsem, že se zajímá o to, co nového agentura pro zemědělství a venkov nabídne našim zemědělcům a jaká bude další spolupráce. Dotaz na mou politickou příslušnost a překvapivé podivení, že nejsem členka ODS, mě mělo varovat! Ale nevarovalo. Protože už téměř půl roku nejsem ve vedení města, pozapomněla sem na účelové pomluvy a lži některých radních města Břeclavi, které jsem déle jak polovinu loňského roku snášela. Nenapadlo mě tehdy, že zájem tisku byl vyvolán bujnou fantazií radního Radka Buka.

Co tedy říct k tomu pelmelu, kterým se radní Buk prezentoval?

Překvapuje mě, že tak veřejně přiznává, že stávající koalice není po chuti kraji. Ale to přece není moje chyba. Pokud chce na tom něco změnit, měl by příčinu „nepřízně kraje“ on i každý náš radní hledat nejdříve u sebe. Mělo by být přeci zájmem vedení města, aby byla navázána dobrá spolupráce ve všech oblastech při jeho řízení. Jenže koalice Města Břeclavi neměla dobré vztahy ani s minulým vedením kraje, ani s tím současným. Tak kde je tedy problém?

Tvrzení, že bych se postavila proti koalici v Břeclavi proto, že není kraji po chuti, je blábol. Jsem samostatně myslící člověk, který se řídí základními principy morálky a slušnosti. Nepostavila jsem se proti koalici. Jen sem si dovolila říct svůj názor na cukrovar; na prodej bytů; na výběrové řízení firmy, která by měla zajišťovat likvidaci komunálního odpadu v našem městě; na možný kruhový objezd na křižovatce v Poštorné; na způsob řešení protipovodňových opatření. A mít jiný názor se v této koalici netoleruje!

Vědění radního Buka tedy značně pokulhává. Není to tak dávno, když mi na zastupitelstvu města přisuzovali členství v ČSSD. Teď, pro změnu, účelově šíří, že jsem členka ODS. Že by jim vadilo, že jsem Nezávislá?

A tedy ještě pro doplnění – jsem v dobrém kontaktu s každým, kdo je ochoten komunikovat, problémy řešit a ne je vytvářet, kdo má zájem o smysluplnou spolupráci a hledání kompromisů. A pokud to radnímu Bukovi ještě nedošlo, komunální politika je o lidech, ne o politických stranách. Není to závratná politická kariéra, ale práce. Práce pro naše město a pro spoluobčany, kteří v něm bydlí.

A na závěr se obracím k iniciátorovi článku: „Radku, jako radní a zastupitel budeš pro toto město prospěšný pouze tehdy, když svou pozornost budeš soustředit na řešení skutečných problémů města, například na urychlený výběr firmy pro svoz komunálního odpadu (poznámka, výběr firmy už rok trvá), než se veřejně zajímat o můj život po té, co jsem byla odvolána z pozice místostarostky a radní města.“


Tagy

, ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.