Cimbálová muzika KAPURA zářila na Kulturním létu na schodech 2012 v Břeclavi

24 Čvc

Třetí řada koncertů Kulturního léta na schodech 2012 v Břeclavi byla ve znamení vynikající cimbálové muziky KAPURA, která se prezentovala naprosto výjimečným výkonem v oblasti tradiční i netradiční cimbálové muziky. Vysokou hudební úroveň předvedli muzikanti s naprostou samozřejmostí, z jejich vystoupení vyzařovala energie a radost z hudby.

Na konci příspěvku naleznete videozáznam a fotografie z vystoupení.

Cimbálová muzika KAPURA předvedla několik hudebních stylů, ať již tradiční cimbálovou muziku, nebo zvláštní pojetí známých světových i domácích rockových hitů. Muzikanti zabrousili do vážné hudby, kdy Vivaldiho Requiem zahráli kvalitou v mezích virtuosity (záznam v 10:32 minutě na amatérském videu níže).

Pořadatel, vzhledem k počasí, se správně rozhodl na poslední chvíli uskutečnit koncert ve foyer KD Delta v Břeclavi. Majitelé KD Delta velmi pružně zareagovali a za cca 20 minut byla akce přesunuta. Děkujeme majitelům KD Delta.

Ojedinělé kulturní vystoupení vzhlédlo caa 200 až 250 návštěvníků a je škoda, že počasí nás nepustilo ven.

Čeká nás letos ještě 6 víkendových koncertů, které určité potěší nejen naše břeclaváky, přespolní, ale i turisty ze širokého okolí. Je tak trochu škoda, že pár metrů od sebe se odehrávají dvě kulturní akce, co do scénáře totožné. A nejen to. V průběhu tří koncertů vystoupili na podiu u kina tři naši účinkující. Čekala bych, že autor projektu u kina bude originální aspoň v programové nabídce.

Je důležité, aby si všichni uvědomili, že kultura by měla přinést zábavu, radost, možná i poučení; určitě by však měla být osvobozena od politických půtek a hašteření.

Dobrá písnička sblíží lidi dřív, než jakýkoliv politický slib.


Tagy

, , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.