Bluegrassová kapela Mlha a taneční skupina Country Rebels byly zlatou tečkou

3 Zář

Vystoupení bluegrassové kapely Mlhy spolu s taneční skupinou Country Rebels bylo zlatou tečkou za řadou 9 prázdninových víkendů, 9 dvouhodinových promenádních koncertů na schodech, které vzhlédlo na 3 000 diváků. Krásné a zároveň smutné pocity se střídaly. Krásný pocit z kulturních zážitku a zajímavých setkání; hrdost, že účinkující jsou naši břeclaváci; smutek, který přichází s pocitem, že něco pěkného končí.

Kapela Mlha svým vystoupením ukončila velmi zdařilý projekt Kulturní léto na schodech 2011 v Břeclavi. Byť oslabena o jednoho významného, v té době nemocného, člena, předvedla profesionální výkon. Dle vyjádření hudebníků z řad diváků, kapela Mlha je v naše regionu country kapelou s absolutní pozicí číslo jedna. A vystoupení tanečního tělesa Country Rebels přineslo na schody dynamiku a oživení posledního prázdninového odpoledne.

Umělecká agentura 1. Břeclavská a Město Břeclav děkuje účinkujícím, parterům Rádio Jih, TV Fenix, KD Delta, Kavárna na kafe a dalším mediím. Největší dík však patří břeclavským posluchačům, pro které organizátoři i účinkující toto vše připravili. Zpětná vazba byla skvělá. Malým kultovním místem pro Kulturní léto na schodech 2011 je Kavárna na kafe, kde jsou na stěně podepsání všichni účinkující tohoto projektu.

Jako spoluautorka projektu jsme nevěděla, co z této nově připravované akce vyjde, poněvadž zkušenost z minulých let mě vedla trochu ke skepsi. Ale věděla jsem, že Yarin Janota je profesionál a když jsme se v lednu letošního roku poprvé začali bavit o projektu, vycítila jsem, že jsme na počátku něčeho nového, smysluplného a výjimečného.

Kulturní léto na schodech 2011, v rámci dvouhodinového promenádního koncertu, se vyznačovalo propojením hlavního účinkujícího a hostů. Ani v jednom případě se nestalo, že by na sebe účinkující naráželi. Ba naopak schody byly pro některé účinkující impulsem pro budoucí spolupráci a základ nových uměleckých projektů. Například na připravovaném vánočním koncertu opět přislíbil vystoupení operní pěvec Ruda Buri, byla dohodnuta nová spolupráce kapely SLOW HANDS s Yarinem Janotou a Dášou Kučerovou, v příštím roce si domluvili společné turné Martin Maxa a cimbálová muzika Jožky Severina.

Stojaté vody kultury v Břeclavi se pohnuly a my se máme na co těšit.


Tagy

, , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.