Adámková boj s radními nevzdává

27 Zář

Břeclavští zastupitelé vyslechli neobvyklý spor. Kontrolní výbor radnice zjišťoval, zda tajemník úřadu Dalibor Neděla pochybil, když poslal místostarostce Dagmar Adámkové dopis, v němž ji za radní vytýká pracovní nedostatky a pochybení.

„Kontrolní výbor měl vyhodnotit, zda tajemník postupoval v souladu se zákonem o obcích. Konstatoval, že ano, protože rada může tajemníka tímto úkolem pověřit,“ sdělil předseda kontrolního výboru Oldřich Ryšavý z ČSSD.

Záležitost má ovšem podle něj další rozměr. „V zápisu z rady je to uloženo tajemníkovi. Chybí však zmínka o tom, že tam tuto věc projednávali. V záznamu není, kdo napsání dopisu navrhl a jak se hlasovalo, což vyvolává pochybnosti,“ podotkl Ryšavý s tím, že zákon o obcích přesně definuje, co má zápis obsahovat.

„Vzali jsme si z toho ponaučení. Od příště budeme o úkolech hlasovat, aby nevznikaly pochybnosti,“ poznamenal místostarosta Pavel Dominik.

Adámková při této příležitosti poukázala, že jí radní postupně odebírají kompetence. „Přišla jsem o kulturu, už neřeším Svatováclavské slavnosti. I mé pracovní výjezdy jsou omezené. Zároveň chci podotknout, že když se na mě někdo obrátí, problémy řeším. Místostarostka by měla pomoci v jakékoliv sféře,“ sdělila.

K výtce kolegů uvedla, že byla v obecné rovině. Požádala proto radu, aby upřesnila, v čem konkrétně pochybila. Ve stanovené třicetidenní lhůtě jí ovšem odpověď nepřišla. Nezáviděníhodnou pozici na radnici má Adámková od okamžiku zveřejnění kandidátky nezávislých, kde figuruje její jméno. Do té doby s ní všichni radní vycházeli v dobrém. Jak její kolegové z ODS, která přišla před rokem o licenci, tak i členové SNK ED, v jejichž čele stojí starosta Dymo Piškula. Ten v letošních krajských volbách usiluje o hejtmanské křeslo, ovšem na konkurenční kandidátce.

Dne 27. září 2008 napsal pro Břeclavský deník Jiří Ševčík, redaktor.


Tagy

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Podobné příspěvky

Žádné komentáře

Reagovat

Musíte být přihlášen pro vložení komentáře.